رشد تولید فولاد چین به زودی مسئله ساز می شود

رشد تولید فولاد چین به زودی مسئله ساز می شود

تولید آهن و فولاد خام چین در ماه می افزایش یافت و منابع بازار انتظار دارند این روند صعودی در ماه ژوئن ادامه یابد. اما انتظار می رود افزایش تولید به زودی بر قیمت فولاد تأثیر بگذارد، زیرا تقاضای پایین دستی در هر دو بخش ساخت و ساز و تولید در ماه ژوئن ضعیف شده است. برخی از فعالان بازار انتظار داشتند که تولید آهن خام و فولاد خام چین در ماه ژوئن به دلیل حاشیه سود مناسب فولادسازان روند صعودی خود را ادامه دهد.
تقاضای داخلی فولاد ساختمانی چین به دلیل کاهش شدید تقاضا از طرف بخش املاک و فقدان حرکت صعودی بیشتر در ساخت و ساز زیربنایی در چین کاهش یافته است.  این دو بخش مجموعاً 60 درصد از کل مصرف فولاد چین را تشکیل می دهند. فروش خانه های جدید طی پنج ماه اول 44.8 درصد کمتر از مدت مشابه سال 2021 بود، زمانی که بخش املاک چین به اوج خود رسید.  همزمان، شروع ساخت خانه جدید که محرک اصلی تقاضای فولاد در چین است، 24.2 درصد در سال نسبت به ژانویه تا می سال قبل کاهش یافت و 60 درصد کمتر از مدت مشابه سال 2021 بود.
در همین حال، اخیراً فروش خودروهای سواری چین نیز نشانه هایی از ضعیف شدن داشته، به طوری که خرده فروشی خودروهای سواری در بازار داخلی در 10 روز اول ژوئن با 8 درصد کاهش نسبت به سال گذشته و 23 درصد افت ماهانه به 360000 دستگاه رسیده است.
تقاضا برای محصولات فولادی خودروسازی از اواخر ماه می کاهش یافته، در حالی که با توجه به افزایش درگیری‌های تجاری جهانی و کاهش درآمد چینی ها، فضای صعودی بیشتری برای فروش خودرو، تولید و تقاضای فولاد چین دیده نمی شود.
با کاهش ارقام پایین دستی و دورنمای ضعیف، برخی منابع بازار انتظار دارند که افزایش تولید فولاد چین به زودی بر بازار فولاد تاثیر بگذارد، که به نوبه خود رشد تولید فولاد چین را مهار کرده و تولید سالانه در سال 2024 را کمتر از سطح سال گذشته خواهد کرد.

* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
کلیه محتوای این سایت متعلق به مجموعه زمان فولاد شرق میباشد.
دنبال کننده ما باشید :